מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

מדריך – ביטוח לאופנועי ים וסירות מנוע - קדר סוכנויות לביטוח

עומדים בתקנות הנמלים:

אחד מכלי השיט מהמלהיבים ביותר הוא אופנוע הים. כיום, חובבי ים ישראלים רבים רוכשים אופנועי ים וממלאים את החופים והוא זוכה לנוכחות רבה ומכובדת לא רק לחופי הים התיכון, אלא גם בכנרת, למשל.
חשוב לדעת שתקנות הנמלים בישראל מחייבות כלי שיט שונים, ביניהם גם אופנועי ים, לרכוש פוליסת ביטוח.
הביטוח הוא לא רק חובה – הוא גם מוצר חשוב שיכול להגדיל את השקט הנפשי ברגעי ההנאה שאנו מבקשים לנו בזמן שאנו יוצאים לים.
פוליסות ביטוח שונות מוצגות בצורה רלוונטית עבור כל כלי שיט כשהן נוגעות בכל הנקודות החשובות לבעלי אופנועי ים וכלים אחרים. כנגד סכנות ים שונות (הכוללות גם אירועים בלתי צפויים בעלי מרכיב של תאונה), ניתן להיווכח עד כמה ביטוח אופנועי ים מונע הסתבכות מיותרת. סיכונים נוספים קשורים גם בגניבה, למשל, כך שעל המבוטח לבדוק שהוא עומד בתנאי אחסון שהפוליסה מציגה בפניו ובתנאים נוספים.

 

לבדוק בקפדנות מה הביטוח כולל:

ביטוח לאופנועי ים מזכיר במידה רבה את הביטוחים המוכרים מתחום כלי הרכב היבשתיים. גם כאן, יכול ליהנות כל בעל אופנוע ים מביטוח צד ג' ומביטוח מקיף שיעניק לו שקט נפשי גדול יותר.
מבחינת ביטוח צד ג', פוליסה זו היא מוצר שלא כדאי לוותר עליו והוא מומלץ לכל בעל אופנוע ים. כך ניתן גם לעמוד בתקנות הנמלים וגם להיות מוגנים כנגד תביעות מצד שלישי או נזקי גוף של צד ג' (גם אם הוא היה על כלי השיט של בעל הפוליסה - וגם אם הוא שהה ביבשה או בים מחוץ לכלי השיט).
בכל הנוגע לפוליסת ביטוח אופנועי ים מקיפה, ניתן לראות כיצד הכיסוי שלה מכסה על נזקים לכלי השיט היקר שבבעלותכם. שריפות, טביעות או הצפות זוכות למענה ביטוחי חשוב ביותר. כדאי לדעת שביטוח איכותי לאופנועי ים מורחב בצורה אוטומטית כשהוא מכסה גם נזקים הנוגעים להובלה יבשתית של כלי השיט ממקום למקום.

 

מבטיחים את תמיכת הביטוח:

מי שמעוניין לעשות בחוכמה ולרכוש לעצמו פוליסת ביטוח עבור אופנוע הים שלו, חשוב שינהג בהתאם לדרישות ויבחן כיצד יוכל לכסות את עצמו מכל כיוון אפשרי. כך, למשל, ביטוח צד ג' לאופנוע ים אינו מכסה את המשיט עצמו – וללא ביטוח תאונות אישיות, המשיט יהיה בבעיה. בפוליסה מקיפה יש לציין את הקוד של דגם האופנוע, על מנת להנות מכיסוי מדויק לגביו.

מובן כי כל ציוד נוסף או נלווה שיש לאופנוע צריך להיכלל בצורה מסודרת בפוליסה, אחרת ניתן ליפול "בין הכיסאות". חברות המתמחות בתחום, המציעות פוליסות ביטוח למגוון כלי שיט, מציגות לעתים גם תוספות חשובות (חלקן ללא עלות נוספת) שתורמות לכיסוי נרחב יותר. כך, למשל, כלולות בכמה פוליסות מוקד חירום וחילוץ, גבולות רחבים יותר לביטוח צד ג', ייעוץ מקצועי לגבי כלי שיט שונים ועוד תוספות חשובות אחרות שכדאי לעשות בדיקה לגביהן בעת הרכישה.

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000