מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

מדריך - קבלה/חידוש רישיון משיט (תעודת משיט)

רישיון השייט תקף לכל החיים אולם בדומה לרישיון לרכב, פעם בחמש שנים נצטרך לחדש אותו. 

החידוש הינו חידוש אגרה בלבד, לא נצטרך לבצע הכשרה כלשהיא אלא רק לשלם אגרה.

הגוף הממשלתי האמון על חידוש הרישיונות הוא רספ"ן (רשות הנמלים והספנות) אולם יש לזכור שחידוש הרישיון בזמן הוא באחריות בעל הרישיון ולא באחריות רספ"ן. אם יעברו שנתיים ממועד פג התוקף של הרישיון, הרישיון יתבטל ויהיה צריך לעשותו מחדש. לא יעזרו תלונות על כך שלא נשלח חידוש הרישיון בדואר. בעל הרישיון אחראי על חידושו.

תוקף הרישיון:

רישיון המשיט תקף ל- 5 שנים. מועד החידוש הוא יום ההולדת (תאריך הלידה) של בעל הרישיון. הרישיון הראשון אותו מקבל התלמיד לאחר מעבר הטסט יהיה קצר יותר - 4 שנים בתוספת מספר החודשים שעד תאריך יום ההולדת של בעל הרישיון. חידוש הרישיון אחרי הרישיון המקורי יהיה ל- 5 שנים.

 

 

קבלת רישיון משיט חדש (אחרי הטסט):

למחרת הטסט או כמה ימים אחרכך ניתן להתחיל לנסות ולשלם אגרה ולהדפיס אתהרישיון. יש להיכנס לאתר התשלומים של משרד התחבורה, לבחור בשדה סוג ההפקה "חדש" ולשלם את האגרה. לאחר ביצוע התשלום ניתן יהיה להוריד ולהדפיס רישיון משיט זמנית עם תוקף של כחצי שנה. תעודה זו הינו רישיון משיט לכל דבר וניתן להשיט איתו את כלי השייט. בתוך כ- 60 יום יישלח לכתובת הרשומה במשרד הפנים רישיון משיט קבוע מפלסטיק שכולל תמונה. תוקף הרישיון הקבוע יהיה ל- 4 שנים + התקופה שעד לתאריך הלידה בשנה החמישית.

תלמידים שיש להם כבר רישיון קודם על כלי שייט אחר ועברו טסט חדש צריכים לקבל את הרישיון המשולב בדואר ללא עלות עם תוקף של הראשיון הקודם. במידה ומעוניינים להדפיס רישיון מלא, ניתן להיכנס לאתר התשלומים ולבחור "כפל רישיון" אולם הדבר כרוך באגרה.

 

חידוש רישיון משיט:

את רישיון המשיט ניתן לחדש החל מ- 60 יום לפני מועד פג התוקף. יש להיכנס לאתר התשלומים של משרד התחבורה, בשדה סוג ההפקה לבחור "חידוש" ולשלם את האגרה. אחרי תשלום האגרה תישלח תעודת משיט זמנית לכתובת האימייל שממלאים ברישום. בתוך כ- 60 יום מתשלום האגרה תישלח תעודת משיט קבועה מפלסטיק עם תמונה לביתו של מבקש הבקשה לכתובת הרשומה במשרד הפנים.

תוקף הרישיון הקבוע יהיה לחמש שנים.

 

כפל רישיון:

במקרה של אובדן גניבה או השחתה של הרישיון ניתן להפיק רישיון משיט חדש. יש להיכנס לאתר התשלומים של משרד התחבורה, בשדה סוג ההפקה לבחור "תעודת משיט" ובהמשך הטופס לבחור "כפל". אחרי תשלום האגרה תישלח תעודת משיט זמנית לכתובת האימייל שממלאים בזמן הרישום. בתוך כ- 60 יום מתשלום האגרה תישלח תעודת משיט קבועה מפלסטיק עם תמונה לביתו של מבקש הבקשה לכתובת הרשומה במשרד הפנים.

תוקף הרישיון הקבוע יהיה תואם את תוקף התעודה המקורית.

 

גובה תשלום האגרות:

גובה האגרות משתנה משנה לשנה ומפורסם באתר של רשות הנמלים. ניתן להיכנס אליהם לאתר ולהתעדכן בסכום האגרה - לוח האגרות

 

דרכי התקשרות עם רספ"ן:

רשות הנמלים והספנות - המחלקה לכלי שייט קטנים
קריית הממשלה המחוזית חיפה - בנין ב'
שדרות פל-ים 15 א', ת.ד. 806 חיפה 31999

טלפון: 04-8632235

שעות קבלת קהל במשרדים בחיפה:
בימי א' ג' ה' - בין השעות 08:00 עד 13:00.

שעות קבלת קהל למענה טלפוני:
בימי ב' ד' - בין השעות 08:00 - 13:00.

דרכים נוספות:

 - פניה למרכז מידע ארצי רישוי קול 5678*.
 - פניה בדואר אלקטרוני: sapanut@mot.gov.il.

 

 

לייעוץ נוסף ניתן לפנות אלינו.

 

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000