מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

מכנסי מגן לאופנוע-ים

בתאריך 26.7.12 נכנסו לתוקפן תקנות המחייבות את כל הרוכבים על אופנוע ים ללבוש מכנסי מגן בעת הרכיבה.

החוק קובע שהנוהג על אופנוע ים אחראי על יישום החוק בקרב כל הנוסעים.

מטרת החוק היא להגן על הנוסעים מפני סילון המים האלים היוצא מחלקו האחורי של אופנוע הים. נוסע שנופל אחורה מאופנוע-ים ייפול בדרך כלל על גבו כשרגליו פסוקות ישר לתוך סילון המים המניע את האופנוע. סילון המים עשוי לחדור בברוטליות לאיברים הפנימיים ולקרוע את פי הטבעת עד אובדן מוחלט של שליטה בסוגר ונכות לכל החיים. הדבר מטבע הדברים מסוכן יותר לנשים.

 

סיפור מקרה - נהג אופנוע ים מואשם בגרימת מוות ברשלנות:

בספטמבר 2014 הרכיב נהג אופנוע ים בחוף תמר שבכינרת נוסעת שישבה בחלקו האחורי של האופנוע. בשלב כלשהו הנוסעת שלא לבשה מכנסי מגן נפלה אחורה וסילון המים מאופנוע-הים חדר בעוצמה לפלג גופה התחתון, קרע את איבריה הפנימיים וגרם לאובדן דם מאסיבי. היא פונתה לבית חולים פוריה שם היא מתה מפצעיה. נגד נהג אופנוע הים הוגש כתב אישום בגין הריגה ברשלנות מפני שלא הקפיד על כך שהנוסעים אותם הרכיב על אופנוע הים ילבשו מכנסי מגן כנדרש בחוק.

על מקרה נוסף שבו נפצעה קשה נוסעת מנפילה מאופנוע ים, מקרה שהשאיר אותה נכה לכל החיים, פסק בית המשפט רשלנות על מנהל הספנות וחייב את המדינה בפיצויים ע"ס 400,000 ש"ח - ניתן לקרוא כאן. בעקבות מקרה זה נכנסה לתקופה התקנה לחבישת מכנסי מגן.

חבישת מכנס מגן היה כנראה מציל את חייה של הנוסעת מהמקרה הראשון ומונע פגיעה כה חמורה מהנוסעת השנייה.

 

רכישת מכנסי מגן לאופנוע ים:

מכנסי מגן העומדים בדרישות החוק נמכרים בארץ בסכומים שבין 150-300 ₪. יש לוודא שהמכנסיים שרוכשים תיקניות ועומדות בדרישות החוק. אי עמידה מידה בתקן עשויה להיות מסוכנת ולגרור קנסות כבדים.

מכיוון שצריך לרכוש לכל בני המשפחה ולפעמים גם לחברים, ההוצאה עשויה להיות גבוהה למדיי, בייחוד אם רוכשים מכנס לא תקני ולא נכון.

יש לקחת בחשבון שתלמיד שלומד נהיגה על אופנוע ים יצטרך להביא עמו את המכנסיים כבר לשיעור הראשון.

 

לרכישת מכנסי מגן איכותיות ותקניות - לחץ כאן

 

 

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000