מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

רישיון שייט לאזרח זר שאינו אזרח ישראלי

שאלות רבות מגיעות אלינו בנוגע להנפקת רישיון שייט על אופנוע ים וסירת מנוע לאזרח זר שאינו אזרח ישראלי.

דינו של רישיון שייט זהה לדינו של רישיון נהיגה על רכב - מדינת ישראל מנפיקה רישיונות רק לאזרחיה שמחזיקים בתעודת זהות ישראלית. אולם, רוב האזרחים הזרים הנמצאים בצורה חוקית בארץ למטרות עבודה וכד, יכולים להנפיק תעודת זהות זמנית. תעודת זהות זמנית תקיפה לצורך הוצאת רישיון נהיגה ורישיון שייט.

כך שהתשובה לשאלה אם תושב ישראל שאינו אזרח ישראל יוכל להוציא רישיון שייט על אופנועי ים וסירות מרוץ תלויה בשאלה אם אותו אדם זכאי להוציא תעודת זהות ישראלי, גם אם היא תעודה זמנית.

ההגדרה הרישמית לזכאות של הוצאת תעודת זהות ישראלית - אדם שנמצא בישראל כתושב (מרכז החיים הוא במדינת ישראל ולא בחו"ל), כך שגם אזרח זר שנמצא בארץ לצורכי עבודה לדוגמא טיכול להוכיח שמרכז חייו נמצאים בישראל, רשאי להוציא תעודת זהות זמנית ובאמצעותה להוציא רישיון שייט על אופנועי ים וסירות מנוע.

 

התהליך להוצאת הרישיון לאזרח זר:

בשלב הראשון יש לקבל מספר תעודת זהות ישראלית. לשם כך יש לקבוע תור אל אחת מלשכות רשות ההגירה והאוכלוסין באמצעות אתר רשות האוכלוסין וההגירה או בטלפון *3450. רשות האוכלוסין תדרוש מסמכים ובסופו של דבר תנפיק תעודת זהות חדשה.

ברגע שמקבלים מספר תעודת זהות ישראלית ניתן להתחיל בתהליך של קבלת הרישיון כמו כל אזרח ישראלי רגיל - יש להירשם אצלינו באתר, לרכוש את הקורס ולהתחיל בלימודים.

 

למידע נוסף ניתן ליצור איתנו קשר.

 

 

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000