מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

מדריך - קניית אופנוע ים ויבוא אישי של אופנועי ים

מדריך זה נועד לתת מידע בסיסי בלבד על רכישה של אופנועי ים חדשים ומשומשים ועל ייבוא אישי.

בארץ נמכרים כיום עשרות דגמים של אופנועי ים חדשים בטווח מחירים של 60-140 אלף שקלים.

בשנים האחרונות היצרנים השקיעו בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות רבות. מנועים מתוחכמים מודגשי טורבו בהספק של יותר מ- 300 כ"ס, מערכות בלימה, בולמי זעזועים הנשלטים בידי מחשב מרכזי, תכנון אווירודינמי ושוקע מתוחכם, מערכות כיבוי מנוע בהתהפכות ועוד.

השלב הראשון הוא בחירת יצרן ודגם.

 

יצרן:

כמעט כל האופנועים שנמכרים בארץ שייכים למותגים Seadoo, Yamaha ו- Kawasaki. מתוך שלושת היצרנים הנ"ל, Seadoo ו- Yamaha הם האופנועים הנפוצים בארץ כאשר Kawasaki נמצא במקום השלישי ונפוץ פחות. כעיקרון, רצוי לקנות אופנוע ים של Seadoo ו- Yamaha משיקולים של שרות וחלפים וגם מהעובדה שהם פופלרים יותר בארץ ולכן יהיה קל יותר למכור אותם.

 

מס' האנשים שאופנוע הים מורשה לקחת:

אופנועי ים מיועדים ל- 2 או 3 רוכבים כאשר קיימים גם אופנועי עמידה המיועדים לרוכב אחד.

שלושה רוכבים:

אופנועי הים הנפוצים ביותר בארץ מיועדים ל- 3 רוכבים. מספר הנוסעים המורשים כתובים ברישיון כלי השייט.
בשונה מאופנועי הים עם 2 מקומות, אופנועים אילו מורשים לעסוק בספורט ימי כגון גרירת סקי, אבוב וכד'.
אופנועי ים 3 מקומות נחלקים לשני סוגים:

 • אופנועי הים הספורטיביים המצוידים במנועים חזקים במיוחד (כ- 300 כ"ס). אופנועים אילו נועדו למהירות ולביצועים, התנהגותם היא תזזיתית ועוצמתית. הנהיגה בהם מאתגרת ומהנה.
 • אופנועי הים המשפחתיים המצוידים במנועים קטנים יותר (כ- 200 כ"ס). הנהיגה בהם יותר נוחה ונעימה. הם מתונים יחסית בהתנהגותם ובדרך כלל כוללים נפח אכסון גדול יותר המאפשר לקחת ציוד רב יותר לטיולים. למרות שהם מצוידים במנועים חלשים יותר מהספורטיביים, אין לטעות – כוח לא חסר להם.

שני רוכבים:

אופנועי ים שנועדו לספורט. הם מצוידים לרוב במנועים החזקים ביותר, הם קלים יותר ולכן בעלי ביצועים ספורטיביים יותר מאופנועי הים המיועדים לשלושה רוכבים. נפח האכסון באופנועי ים אלו קטן והם לא מורשים לגרור סקי או אבוב.

ארבע רוכבים:

נדירים בישראל וכבר לא מיוצרים. נהיגה בהם מצריכה להחזיק גם רישיון על סירה בנוסף לרישיון על אופנוע ים.

 

קניית אופנוע ים חדש מהיבואן בארץ:

בישראל נמכרים כ- 400 אופנועי ים חדשים כל שנה.
כמעט כל האופנועים החדשים שנמכרים בארץ שייכים למותגים Seadoo, Yamaha ו- Kawasali.

להלן פרטי היבואנים בישראל:

  SeaDoo Yamaha Kawasaki
שם היבואן עופר אבניר קשר ימי מטרו
כתובת הסדנה 6 ת"א השוקן 5 ת"א תושיה 21, ת"א
טלפון 8588*
03-5158810
052-6544044
03-6818814
052-5895959
9697*
050-5677777
איש קשר ואלרי תמיר גיל גולדשטיין
אתר היבואן www.oferavnir.co.il www.kesher-yami.co.il www.metro.co.il
אתר היצרן www.sea-doo.com www.yamaha-motor.com http://www.kawasaki.com

 

קניית אופנוע ים חדש בייבוא אישי:

בייבוא אישי של אופנועי ים חדשים ניתן לחסוך לפעמים סכומים של כ- 20,000 ש"ח מול קניית אופנוע ים מהיבואן.
על פי מחירון לוי יצחק, באופנוע ים בייבוא אישי יש להפחית בין 10%-18% מהמחיר המצוין במחירון כך שעל אופנועי הים היקרים ניתן אפילו לחסוך יותר מ - 20,000 ₪.

מכיוון שניתן להביא לארץ גם אופנועי ים משומשים (עד שנתיים ממועד הייצור ועד לקבלת הרישוי הישראלי), החיסכון כמובן יכול להיות גבוהה יותר, אולם קניית אופנוע ים משומש היא כמובן מסוכנת יותר.

נקודות חשובות לייבוא אישי של אופנועי ים:

 • אחריות - בקנייה ביבוא אישי אומנם אין אחריות על אופנוע הים, אבל הסיכוי שאופנוע ים חדש יתקלקל במהלך השנה הראשונה (שהיבואן נותן אחריות) היא קטנה. גם אם יש תקלה, בהפרש קנייה ביבוא אישי לעומת היבואן ניתן לתקן באופנוע הים כמעט כל דבר ועדיין לחסוך אלפי שקלים.

 • זמנים - צריך לקחת בחשבון שעם קניית אופנוע ים בארץ דרך היבואן מקבלים אותו לרוב במקום בעוד שבייבוא אישי התהתילך כולו לוקח בין חודש לחודשיים.

 • תיקונים וטיפולים – אם מייבאים דגם של אופנוע ים המיובא לארץ באופן סדיר על ידי יבואנים, ניתן לטפל ולתקן באופנועים מייבוא אישי בכל מוסך בארץ.

 • סיכון כספי - ייבוא אישי כולל העברת כספים לחו"ל. הדבר כרוך כמובן בסיכון וצריך לפעול בהתאם או להיעזר בגורם שיודע לעשות זאת.

 • מגבלות - העברת בעלות על אופנוע ים מייבוא אישי ניתן לבצע רק אחרי שנתיים.

 

רכישת אופנוע ים משומש:

בארץ רשומים מעל ל- 5,000 אופנועי ים כך שהיצע האופנועים המשומשים הוא גדול.

בשונה מרכישת רכב, לאופנוע ים משומש קשה יותר לעשות בדיקה לפני קנייה ולגלות את מצבו האמיתי. רכישת אופנוע ים משומש היא הימור לא קטן.

רכישת אופנוע ים בן שנה עד שנתיים יכולה להיות עסקה מאוד משתלמת מכיוון שהמחירים צונחים ולעומת זאת האופנועים יכולים להיות עם שעות מנוע בודדות ובמצב כמעט חדש.

לאופנועי ים משומשים יש מחירון לוי יצחק אולם מכיוון שקשה יחסית למכור אותם פער המחירים בין המחירון למחיר שניתן לסגור במיקוח הוא גדול.

 

טיפ:

 • עם קניית אופנוע ים חדש מיבואן, היבואן בדרך כלל מציג מחירון עם מחירים קבועים. יחד עם זאת, יש בהחלט מקום להתמקח. גם אם אתה נעול על אופנוע ים מדגם מסוים, יש לקחת הצעה של אופנוע מקביל מחברה מתחרה ולהתמקח. לפעמים ניתן להכניס למחיר העסקה גם חליפות הצלה וציוד נוסף.

 • עם קניית אופנוע ים חדש מיבואן, יש לברר אם המחיר כולל גם נגרר. עלות נגרר חדש יכולה להגיע ל- 5,000 ₪.

 • עם קניית אופנוע ים בייבוא אישי צריך לקחת בחשבון שנגרר (עגלה) לאופנוע ים מחייבת ברישיון יבוא נפרד כך שבדרך כלל כדאי לקנות את העגלה בארץ.

 • עם קניית אופנוע ים משומש יש לבדוק את מצב הנגרר. נגרר לא מטופל שבא במגע עם מי ים יכול להיות במצב גרוע המחייב החלפה. יש לבדוק את הצמיגים והצירים (לא רוצים לאבד גלגל בזמן הנסיעה) ושמערכת החשמל תקינה.

 

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000