מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

כמה זמן לוקח להוציא רישיון לאופנוע ים וסירת מנוע?

לרוב, הדבר שמעקב את התלמיד בתהליך קבלת הרישיון זו הבירוקרטיה של הרישום למבחני התאוריות והטסטים ולא הזמן שלוקח לתלמיד ללמוד את הלימודים.

להלן ההסברים על כל השלבים שצריך תלמיד לעבור והזמן שלוקח לעשות כל שלב עד לקבלת הרישיון לאופנועי ים ולסירות מנוע:

  1. רישום לקורס ותחילת הלימודים - ב- SeaSchool שלב זה הוא מיידי ואינו לוקח זמן מכיוון שהתלמיד אינו צריך לנסוע פיזית לבית הספר כדי להירשם. התלמיד נרשם באתר, מסדיר את התשלום באמצעות כרטיס אשראי ומייד מתחיל את הלימודים לתיאוריה בקורס מסודר. במידה והתלמיד בוחר לשלם באמצעות העברה בנקאית או בבית, פתיחת הקורס מתבצעת אחרי שהוא שולח את אישור ההעברה בווטסאפ.

  2. הלימוד העיוני למבחן התיאוריה - התלמיד מבצע את כל הלימוד לתיאוריה דרך הטלפון או מחשב. הזמן שלוקח ללמוד את התיאוריה משתנה מתלמיד לתלמיד. ישנם תלמידים שיושבים כל יום על האתר בצורה מסיבית וישנם תלמידים שלומדים את החומר רק בסופי שבוע. מדובר בחומר פשוט אבל בהרבה חומר.
    את הלימוד מהאתר ניתן לסיים גם בשלושה ימים אבל מומלץ לא למהר וללמוד בצורה יסודי. צריך לזכור שבנוסף למבחן התיאוריה בכתב יש גם מבחן תיאוריה בעל-פה במתבצע כחלק מהמבחן המעשי. יש לגשת למבחן רק כשפותרים את כל השאלות באתר. ללומדים לקורס המשולב של אופנוע ים וסירת מנוע יש יותר חומר וייקח יותר זמן ללמוד אותו.

  3. רישום למבחן התיאוריה - הרישום לתאוריה מתבצע דרך אפליקציית MyVisit. נכון לעכשיו ניתן להזמין את התאורי ללא קשר ללימודים, לטופס הרפואי ולתשלום האגרה למבחן אולם לא ניתן יהיה לגשת למבחן ללא טיפול בנושאים אילו. כדי לגשת בפועל למבחן צריך שיהיו במשרד התחבורה טופס רפואי חתום ואגרה משולמת. באזור המנויים באתר של סי סקול יש הוראות מדויקות למילוי הטופס הרפואי, תשלום האגרה ומשלוח החומר למנהל הספנות. כל זה נעשה במקביל ללימודי התיאוריה כך שזה לא מעקב את הזמן הכללי לרישיונות.

  4. ביצוע מבחן התיאוריה - מבחני התיאוריה לאופנוע ים ולסירות מנוע מתבצעים ברוב ימי השבוע בחיפה, תל-אביב וטבריה. הסבר מפורט יינתן אחרי הרישום לאתר שלנו באזור המנויים.

  5. קבלת תשובה על מבחן התיאוריה - כיוון שמבחני התאוריה הינם ממוחשבים, תוצאות יימסרו במקום. במידה והתלמיד עבר אולם היו לו טעויות או במידה והתלמיד נכשל, יש לדרוש תדפיס עם השאלות השגויות ולשלוח אלינו לטיפול.

  6. לימודים ומבחן מעשי - ב- SeaSchool ניתן לסיים את החלק המעשי תוך ימים בודדים ולקבל את הרישיון מהר. לרוב ניתן לסיים את כל החלק המעשי לאופנוע ים שכולל שיעורים ומבחן ביום אחד בלבד ואת סירת המנוע או הקורס המשולב ניתן ב- SeaSchool לסיים לרוב ביומיים בלבד שכוללים גם את השיעורים וגם את המבחנים. יש לציין שב- SeaSchool הלימודים הם בקבלנות מלאה כך שהתלמיד יקבל שיעורים ככל הנדרש.


לסיכום:

אופן הלימוד ב- SeaSchool מאפשר לרוב קבל את הרישיון של אופנוע הים או של סירת המנוע בתוך פחות מחודש מהרישום באתר. מה שקובע את הזמן זה בייחוד הבירוקרטיה של משרד התחבורה אולם אנו עוזרים לתלמידים שלנו לקצר הליכים ולקבל את הרישיון מהר.

בתי ספר שמבטיחים קבלת הרישיונות בזמן מאוד קצר יותר לרוב אינם יכולים לעמוד בזה מכיוון שהדבר אינו תלוי בהם.

 


חזרה לפרק שאלות ותשובות

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000