מצלמה
בשידור חי

052-5111000

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע

כמה זמן לוקח להוציא רישיון לאופנוע ים וסירת מנוע?

לרוב, הדבר שמעקב את התלמיד בתהליך קבלת הרישיון זו הבירוקרטיה של הרישום וקבלת התוצאות למבחנים ולא הזמן שלוקח לתלמיד ללמוד את הלימודים.

להלן ההסברים על כל השלבים שצריך תלמיד לעבור והזמן שלוקח לעשות כל שלב עד לקבלת הרישיון לאופנועי ים ולסירות מנוע:

  1. רישום לקורס ותחילת הלימודים - ב- SeaSchool שלב זה הוא מיידי ואינו לוקח זמן מכיוון שהתלמיד אינו צריך לנסוע פיזית לבית הספר כדי להירשם. התלמיד נרשם באתר, מסדיר את התשלום באמצעות כרטיס אשראי ומייד מתחיל את הלימודים לתיאוריה בקורס מסודר. במידה והתלמיד בוחר לשלם באמצעות העברה בנקאית, פתיחת הקורס באזור המנויים באתר לא קורת אוטומטית אלא רק אחרי שהתלמיד יצלצל אלינו.

  2. הלימוד העיוני למבחן התיאוריה - התלמיד מבצע את כל הלימוד לתיאוריה דרך המחשב. הזמן שלוקח ללמוד את התיאוריה משתנה מתלמיד לתלמיד. ישנם תלמידים שיושבים כל יום על האתר בצורה מסיבית וישנם תלמידים שלומדים את החומר רק בסופי שבוע. מדובר בחומר פשוט אבל בהרבה חומר.
    את הלימוד מהאתר ניתן לסיים גם בשלושה ימים אבל מומלץ לא למהר וללמוד בצורה יסודי. צריך לזכור שבנוסף למבחן התיאוריה בכתב יש גם מבחן תיאוריה בעל-פה במתבצע כחלק מהמבחן המעשי. יש לגשת למבחן רק כשפותרים את כל השאלות באתר. ללומדים לקורס המשולב של אופנוע ים וסירת מנוע יש יותר חומר וייקח יותר זמן ללמוד אותו.

  3. רישום למבחן התיאוריה - כדי שניתן יהיה לקבוע לתלמיד מבחן תיאוריה, צריך שיהיו במשרד התחבורה טופס רפואי חתום ושובר אגרה משולם. באזור המנויים באתר של סי סקול יש הוראות מדויקות למילוי הטופס הרפואי, תשלום האגרה ומשלוח החומר למנהל הספנות. כל זה נעשה במקביל ללימודי התיאוריה כך שזה לא מעקב את הזמן הכללי לרישיונות.

  4. ביצוע מבחן התיאוריה - מבחני התיאוריה לאופנוע ים ולסירות מנוע מתבצעים פעמיים בשבוע, בימי רביעי בתל אביב ובימי ראשון בחיפה כך שאם התלמיד מתכנן את זמנו נכון, ייקבע מועד למבחן התיאוריה מראש וסעיף זה לא יעקב את התלמיד. הסבר מפורט יינתן אחרי הרישום לאתר באזור המנויים.

  5. קבלת תשובה על מבחן התיאוריה - גם ללומדים לאופנוע ים וגם ללומדים לסירה, תשובות למבחן התיאוריה יינתנו לתלמיד על ידי מנהל הספנות רק כשבוע אחרי המבחן. סעיף זה מעקב את קבלת הרישיון כי לא ניתן לקבוע לתלמיד מועד למבחן מעשי לפני שיש תשובה שהתלמיד עבר את מבחן התיאוריה.

  6. לימודים ומבחן מעשי - ב- SeaSchool ניתן לסיים את החלק המעשי תוך ימים בודדים ולקבל את הרישיון מהר. לרוב ניתן לסיים את כל החלק המעשי לאופנוע ים שכולל שיעורים ומבחן ביום אחד בלבד ואת סירת המנוע או הקורס המשולב ניתן ב- SeaSchool לסיים לרוב ביומיים בלבד שכוללים גם את השיעורים וגם את המבחנים. יש לציין שברוב אתרי הלימוד ב- SeaSchool הלימודים הם בקבלנות מלאה כך שהתלמיד יקבל שיעורים ככל הנדרש.


לסיכום:

אופן הלימוד החדשני ב- SeaSchool מאפשר לקבל את הרישיון של אופנוע הים או של סירת המנוע בתוך פחות מחודש מהרישום באתר. מה שקובע את הזמן זה בייחוד "הבירוקרטיה" של משרד התחבורה שדורש משלוח טפסים מקוריים, רישום מראש למבחנים וזמן רב עד לקבלת התשובות למבחנים.

בתי ספר שמבטיחים קבלת הרישיונות בזמן קצר יותר לרוב אינם יכולים לעמוד בזה מכיוון שהדבר אינו תלוי בהם.

 


חזרה לפרק שאלות ותשובות

 

 

צלצל עכשיו עד 12 בלילה, 7 ימים בשבוע:

052-5111000